КД «Вацак» реалізував цифрові наскрізні бізнес-процеси «від клієнта до виробництва» — «від POS до Smart Factory» разом із IT-Enterprise

масштаб | 3000 співробітників | kpi | наскрізні бізнес-процеси |
---|---|---|---|
Продукт | Торгівля | Тривалість проекту | 12 місяців |
Рік кейсу | 2024 — 2025 | Країна | Україна |
Галузь | Retail | Замовник | КД «Вацак» |
Кондитерський дім «Вацак» один із найкращих професійних виробників солодощів у країні, що має 20 річну історію виробництва у Могилів-Подільському Вінницкої області. Сьогодні під торговельною маркою «Вацак» працюють понад 900 магазини в Україні та у 16 країнах — Молдові, Польщі, Румунії тощо. Щодня на 3 філіях компанії виготовляється 50 000 солодких виробів, які доставляються в понад 1200 магазинів найбільших національних торговельних мереж України.
Головні риси виробництва КД «Вацак» — це якість і крафтовість. Адже ключові інгредієнти, джем, цукати зі свіжих ягід і фруктів виготовляються на власному обладнанні, постачальники сировини є одними з найкращих, а всі торти прикрашають кондитери власноруч.
Проєкт
Команда КД «Вацак» поставила перед собою амбітне завдання — через оптимізацію виробничих процесів і запровадження сучасних IT-підходів з управління бізнес-процесами — збільшити об’єм виробництва продукції на наявних потужностях. Крім того, важливим чинником є досягнення балансу в підвищенні продуктивності і водночас зменшення кількості робочих годин працівників зі збереженням їхньої гарантованої оплати праці.
Ціль компанії — збільшити ефективність кожного окремого відділу і загальну ефективність компанії. Тож команда КД «Вацак» залучила фахівців IT-Enterprise до глибинної цифровізації бізнес-процесів, оптимізації управління виробничими процесами та опрацювання B2B і B2С-взаємодії «від запитів клієнтів — до комплексної відповіді компанії». Ці процеси розбудувані на no-code/low-code платформі IT-Enterprise.
Рішення рухатись інноваційно, через цифрову трансформацію спонукало переглянути абсолютно всі процеси, які були створені ще із заснування компанії.
Тож до комплексного проєкту увійшли такі напрями як-от: робоче місце касира (POS) та роздрібна реалізація в магазині, управління замовленнями клієнтів, планування та облік виробництва, технологічна підготовка виробництва та рецептури, калькулювання собівартості.
Управління роздрібною торгівлею, робоче місце касира (POS)
КД «Вацак» у власній мережі має понад 900 магазинів. Пріоритетом цього напряму бізнесу є надання максимально оперативного сервісу, як додаткової цінності до якості смаколиків. У цьому допомагає рішення з управління роздрібною торгівлею та робоче місце касира (POS).
Робоче місце касира (POS) консолідує всі завдання щодо здійснення операцій продажу товару, залучення різних видів оплат, касової дисципліни, контролю залишків тощо. Відбувається контроль усіх активних кас і дій касира в режимі реального часу. Також POS має інтеграцію із WMS для управління складом, що забезпечує точний облік товарів і простий процес поповнення запасів.
POS є частиною наскрізного програмного рішення від IT-Enterprise, що безшовно об’єднує ERP, CRM, POS, пРРО й наскрізно передає дані за бізнес-процесами й забезпечує їхню правдивість, актуальність та аналітичність.
Дані щодо попиту, уподобань та замовлення із магазинів мережі, що присутні у всіх регіонах України, є вкрай важливими для компанії. На основі цієї інформації побудована частина оптимізації процесів — опрацювання вхідних замовлень і передача їх у виробництво.
Опрацювання вхідних замовлень клієнтів
Менеджер з опрацювання замовлень переглядає всі замовлення від торговельної мережі КД «Вацак» у системі IT-Enterprise в розрізі планових і додаткових замовлень. Головному планувальнику разом із заявками від власної мережі доступні: консолідовані заявки, заявки на експорт, індивідуальні замовлення та заявки від інших мереж, що додаються через платформу EDIN.
Опрацювання вхідних замовлень клієнтів відбувається із деталізацією за регіонами, мережами, замовниками та іншими розширеними аналітиками. На основі цих даних формується і прогнозується план продажів.
Управління виробництвом у концепції Smart Factory
Управління виробництвом КД «Вацак» реалізовані в концепції розумної фабрики Smart Factory Industry 4.0 за принципами наскрізних процесів, актуальних даних у режимі онлайн, використання планшетів на робочих місцях у виробництві. За кожним замовленням доступна інформація за наскрізними бізнес-процесами: статус виробництва, стан/строки виготовлення продукції, час відвантаження в магазини тощо.
Опрацьовані заявки від мереж наступним кроком передаються в електронному форматі на стадію виробництва. На основі технологічної інформації про продукцію КД «Вацак» у єдиній системі IT-Enterprise відбувається розрахунок потреби в сировині, матеріалах, ресурсах тощо. На основі цього на мобільних робочих місцях (планшетах) відображається вся необхідна інформація для команди, що виготовляє замовлення. Весь фактичний обсяг виготовленої продукції теж фіксується в системі й опрацьовується в режимі онлайн.
Інформація про строки виготовлення продукції передається до наступного етапу бізнес-процесу — логістики. На цьому етапі логісти затверджують маршрути доставляння продукції та електронно направляють завдання на комплектування до відвантаження необхідного переліку продукції. Паралельно формуються друковані форми супроводжувальних документів.
Аналітика всіх ресурсів і витрат сировини під час виробничого процесу дає нагоду ефективно управління запасами й закупівлями. А також впливати на калькулювання планової та фактичної собівартості продукції через оптимізацію супутніх витрат на логістику, виробництво інгредієнтів власними потужностями тощо.
Характеристики проєкту
Проєкт забезпечив КД «Вацак» інструментами для комплексного й оперативного управління всіма процесами виробництва, логістики, продажами, управлінням торгівлею тощо.
Smart Factory націлена на серійний випуск виробів, але при збереженні максимальної гнучкості виробництва.
IT-Enterprise є цифровим партнером КД «Вацак», що забезпечує комплексну роботу бізнес-процесів за сучасними стандартами, технологічним стеком та є гнучкою до розвитку й масштабування.
Відеокейс за результатами проєкту — за посиланням