IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

«Стальканат» впровадив наскрізні бізнес-процеси казначейства та бюджетування з автоматизованою обробкою до 97% виписок банку з IT-Enterprise

Кабельно-дротова, металовиробнича промисловість
«Стальканат» впровадив наскрізні бізнес-процеси казначейства та бюджетування з автоматизованою обробкою до 97% виписок банку з IT-Enterprise
масштаб1200 співробітників, понад 20 користувачів різних відділівkpiнаскрізний бізнес-процес казначейства й бюджетування
ПродуктФінансиТривалість проєкту12 місяців
Рік кейсу2024 — 2025КраїнаУкраїна
ГалузьКабельно-дротова, металовиробнича промисловістьЗамовникСтальканат

Компанія «Стальканат» є одним із найбільших виробників сталевих канатів, арматурних пасм у Східній Європі та лідером виробництва метизної продукції в Україні. Підприємство має асортимент із понад 6000 маркорозмірів дроту та понад 1500 маркорозмірів канатів.

Передумови

Цифровізація «Стальканат» у співпраці з IT-Enterprise має багаторічну історію впровадження комплексних IT-проєктів. Зокрема, побудову сучасної системи управління виробництвом у послідовному ланцюжку процесів MDM, WireDesigner, MPS, MRP, APS, MES, SmartQuality. Що дало змогу збільшити обсяг виробництва на 30 % та акумулювати понад +5 млн грн на рік завдяки зміні процесу планування під час виробничих переналагоджень.

Новий етап співпраці в рамках комплексного розвитку IT-інфраструктури охопив цифровізацію фінансів за новими корпоративними стандартами. Зокрема, розбудову наскрізних бізнес-процесів казначейства й бюджетування на базі no-code/low-code платформи IT-Enterprise із підходами кращих бізнес-практик.

Проєкт

На старті проєкту цифровізації напряму фінанси менеджмент «Стальканат» сформулював пріоритетні цілі. Це уникнення дублювання вводу інформації, зменшення частки ручного ведення інформації та формування звітних форм автоматизовано в ERP-системі.

Безпосередньо вхідні запити в частині функціональності стосувалися:

  • автоматизації процесу погодження платежів і формування реєстрів на оплату;
  • автоматизації формування і контролю бюджету руху грошових коштів (РГК);
  • побудові наскрізного зв’язку між планом закупівель, бюджетом і платежами;
  • автоматичної обробки виписок банку на надходження грошових коштів.

Перший етап проєкту охопив відмову від токсичного софту 1С. А також виключення розрізнених дій і процесів, які виконувалися попередньо у Excel або вручну, як-от: формування звітних форм, бюджетування, контроль на відповідність бюджету тощо.

Тож нові наскрізні бізнес-процеси реалізовані на українській ERP-системі IT-Enterprise у форматі комплексного проєкту з автоматизації казначейства й бюджетування. А під час впровадження використані стандартні підходи до автоматизації цих процесів та застосовані системи внутрішніх контролів і зв’язків з іншими підпроєктами (управління закупівлями, облік запасів і бухгалтерський облік).

Результати

Стала цифровізація підприємства «Стальканат» у фінансовому проєкті отримала низку цікавих функціональних напрацювань і вимірювані показники їхньої ефективності.

Фінанси

Процеси казначейства та бюджетування зазнали значної оптимізації. Щоденно команда підприємства веде активну управлінську діяльність на базі:

  • системного обміну даними з Клієнт-банками;
  • автоматизованого формування платіжних доручень і автоматизованого формування призначень платежів;
  • автоматизованого завантаження виписок банку роботом-планувальником.
до 97% автоматизована обробка витратної виписки банку (бухгалтерські проведення, фінансові аналітики)
до 65% автоматизована обробка виписки банку на надходження грошових коштів (бухгалтерські проведення, фінансові аналітики)

Наразі автоматизовано формування звіту Cash Flow в розрізі всіх необхідних аналітик як-от: статті, контрагенти, ЦФВ, номенклатура, валюта, інвестпроєкт тощо. А також автоматизовано формування всіх видів реєстрів на оплату з відображенням у режимі реального часу статусу виконання реєстрів.

Також реалізована система внутрішніх контролів у разі створення документів-підстав на оплату. Відбувається автоматичний контроль наявності й коректності заповнення всіх обов’язкових реквізитів, контроль за сумою договору тощо.

Наскрізний бізнес-процес

Додана ефективність бізнес-процесів реалізована за принципами наскрізності та наступності даних за напрямами «фінанси — бухгалтерія — закупівлі — збут». Водночас адаптовано під потреби «Стальканат» стадійність погодження документів на оплату та автоматизовано контроль на відповідність бюджету.

А також впроваджені такі функціональні можливості щодо:

  • формування документів на оплату на основі замовлення на закупівлю;
  • формування документів на надходження на основі документів на реалізацію;
  • наскрізного виконання плану закупівель;
  • формування заявок у бюджет на основі плану закупівель;
  • наскрізної стадійності погодження, як заявок у бюджет, так і бюджету загалом;
  • автоматизації бюджетного процесу з можливістю корегування бюджету бюджетним комітетом;
  • автоматизованого формування звітних бюджетних форм у розрізі всіх необхідних фінансових аналітик;
  • автоматизованого формування звітних форм план-факт бюджету.

Додана цінність

Ефект від реалізованого проєкту в чіткому вирішенні двох завдань, які результативно вирішуються лише в комплексі.

Це, по-перше: наскрізність бізнес-процесів від плану закупівель → до контролю платежів за бюджетом → до формування фінзвітності → бухгалтерських проведень.

І, по-друге: зниження впливу людського чинника на правдивість даних через мінімізацію ручної праці.

Командна робота

Важливо зазначити активну, можна сказати синергетичну, участь команди замовника в проєкті, як на рівні пропозицій і випрацювання рішень у бізнес-моделі, так і в організації реалізації проєкту, залученості топкерівників компанії, особливо фінансового директора і функціональних спеціалістів, мотивація команди.

На початковому етапі виконання проєкту було проведено навчання спеціалістів замовника, тому під час запуску в експлуатацію значну частину питань замовник зміг закривати самостійно.

«Ми були сфокусовані на досягненні консенсусу — максимально ощадливо використовувати ресурси замовника. Тому максимально використовували типові підходи, адаптуючи їхні під вимоги наявної культури управління "Стальканат"», — коментує Олександра Грищук, керівниця проєктів IT-Enterprise.

Описаний вище проєкт є частиною комплексної цифровізації «Стальканат». Про інші проєкти цифрового партнерства:

1 Управління виробництвом у концепції Industry 4.0 — за посиланням
2 Відеокейс впровадження Industry 4.0 й отримання ефекту — за посиланням
3 Перехід ремонтної служби на роботу з мобільним застосунком SmartEAM — за посиланням
4 Трансформація виробництва за принципами Industry 4.0 — за посиланням
5 Реінжиніринг бізнес-процесів у концепції Smart Factory — за посиланням

Get in touch

Отримати
нашу бізнес-пропозицію
Отримати
нашу бізнес-пропозицію
Заповнити форму