IT-Enterprise на форумі фінтеху: як ШІ технології змінюють фінансовий сектор

26 березня 2025 року в Києві відбувся Всеукраїнський форум із фінансових технологій, організований Асоціацією українських банків. Захід зібрав представників Національного банку України, Міністерства економіки, Верховної Ради, провідних фінтех-компаній, міжнародних експертів у сфері фінансів та штучного інтелекту. Серед учасників також була компанія IT-Enterprise, яка поділилася досвідом впровадження технологій у фінансовий сектор.
На форумі обговорили ключові теми, зокрема, як війна впливає на інвестиції у фінтех, і чи залишається Україна цікавою для міжнародних інвесторів? Які нові технології штучного інтелекту змінюють фінансові послуги та яких проривів чекати? Як оновлене законодавство вплине на фінансовий ринок?
Податки для банків не зростуть
Одним із найобговорюваніших питань стала фінансова політика держави. Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевнив, що податок на прибуток для банків у 2025 році не підвищуватимуть.
Під час розмови з Дмитром Кошовим Гетманцев також обговорив зміст та перспективи фінансових законопроєктів, що наразі перебувають на розгляді Комітету. Особливу увагу приділили питанням оподаткування та розвитку фінансового сектору.
Автоматизація та AI: досвід IT-Enterprise у фінансовому секторі
Однією з ключових дискусійних панелей стала сесія «Розвиток платіжних систем, кібербезпека, фінансовий моніторинг та штучний інтелект». У ній узяли участь: Олег Щербатенко, засновник і CEO IT-Enterprise, Андрій Кривошапко, директор з інновацій iPay.ua, Олександр Лапко, генеральний директор NovaPay, Олександр Карпов, CEO RozetkaPay, Ірина Кравець, експертка Комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту при Мінцифри.
Під час дискусії Олег Щербатенко поділився реальними кейсами впровадження AI у бізнес.
Загалом, ШІ сьогодні ефективно виконує низку завдань у банківському та фінансовому секторі України:
- автоматизує аналіз кредитоспроможності клієнтів
- допомагає боротися із шахрайством у фінансових операціях
- оптимізує процеси фінансового моніторингу
- підвищує якість обслуговування клієнтів через чатботи та голосові асистенти
- демонструє хороші результати у сфері державних закупівель — наші проєкти в SmartTender.biz, спільно з Prozorro.
«Штучний інтелект уже сьогодні кардинально змінює фінансовий сектор, допомагаючи автоматизувати аналіз кредитоспроможності, оптимізувати фінансовий моніторинг і покращувати клієнтський сервіс через чат-боти та голосові асистенти. Наші проєкти для Епіцентр К, WOG, YASNO в SmartTender.biz, спільно з Prozorro, підтверджують ефективність ШІ у сфері державних закупівель», — зазначив Олег Щербатенко, засновник і CEO IT-Enterprise.
Фінтех-ринок України швидко розвивається. У 2025 ШІ є важливим і необхідним елементом для оптимізації процесів у структурах учасників фінансового сектора, B2B, B2C-сферах.
Підписання Меморандуму про відповідальне кредитування
У рамках форуму відбулося підписання Меморандуму про відповідальне кредитування, який сприятиме прозорості фінансового ринку, розширенню доступу до споживчого кредитування та створенню справедливих умов для всіх учасників фінансової екосистеми.
Всеукраїнський форум із фінансових технологій вкотре підтвердив, що Україна — перспективний ринок для інвестицій та технологічного розвитку. Фінансовий сектор швидко адаптується до викликів часу, а штучний інтелект та нові технології стають важливими драйверами змін.
Українська продуктова IT-компанія IT-Enterprise працює більш як 35 років, супроводжує цифрову трансформацію найбільших компаній реального сектору економіки країни серед клієнтів — Interpipe, Ferrexpo, Нібулон, Укрпошта, Укрнафта, Укрзалізниця та інші. З перших днів повномасштабної війни команда IT-Enterprise спільно з органами влади оперативно здійснює критично важливі для України проєкти, зокрема, облік гуманітарної допомоги, імпульс із відновлення процесу закупівель, релокацію бізнесу. Засновник і СЕО компанії Олег Щербатенко є послідовним популяризатором підходу й технологій Industry 4.0 і 5.0.