IT.UA - home page

Меню
Aside section
ПОВЕРНУТИСЯ ДО КЕЙСІВ

«Рівненський завод високовольтної апаратури» впровадив точне планування собівартості продукції в режимі онлайн разом із IT-Enterprise

Приладобудування, електротехнічна промисловість
«Рівненський завод високовольтної апаратури» впровадив точне планування собівартості продукції в режимі онлайн разом із IT-Enterprise
масштаб1500+ співробітників kpiвідхилення фактичної собівартості від планової 1%
ПродуктФінансиТривалість проекту1 рік
КраїнаУкраїнаГалузьПриладобудування, електротехнічна промисловість
ЗамовникРівненський завод високовольтної апаратури

Цілі проєкту

Завдання команди реалізації проєкту — зробити максимально точне калькулювання планової собівартості продукції, що випускається. Відхилення планової собівартості від фактичної стало показником ефективності.

Опис проєкту

Керівництво заводу прагнуло скоротити терміни виконання замовлень. Одним із чинників для досягнення цієї мети є гнучкий процес погодження вимог замовника. Це зажадало підвищення швидкість реакції на звернення замовників і на зміну розміщених замовлень під час максимально точного прогнозування собівартості виробленої продукції.

Специфіка підприємства — висока складність продукції: кожен новий виріб має лише 27 % компонентів, схожих із тими, які вже випускалися. Тому процес калькулювання планової собівартості продукції на основі вже вироблених зразків неможливий. Головна вимога, яку керівники підприємства пред’явили до інформаційної системи управління економікою і фінансами: контроль планової та фактичної собівартості в режимі реального часу. Мета такого підходу — не допустити відхилення фактичної собівартості від планової.

Для прийняття обґрунтованих управлінських рішень необхідно в оперативному режимі мати доступ до інформації про стан і обсяг НЗВ із вартістю кожної ДСО — а для цього потрібна оперативна інформація про пряму фактичну собівартість продукції.

Для ефективного управління рівнем прибутку менеджерам потрібно управляти всіма компонентами прибутку: виручкою і прямими витратами.

Під час цього компоненти прибутку потрібно рахувати швидко (вимога ринку) і точно. Під час зміни параметрів замовлення менеджери підприємства повинні мати можливість швидко перерахувати прибуток. Крім того, необхідно зберігати історію зміни прибутку для подальшого використання цієї інформації при калькулюванні собівартості інших аналогічних виробів.

Таким чином, важливі характеристики розробленого рішення: точність, простежуваність і оперативність розрахунків для управління рівнем прибутку компанії.

Ключові фактори проєкту

Менш як 1% відхилення планової собівартості продукції від фактичної

Результати роботи

У ході реалізації проєкту були впроваджені модулі «Фінансове планування та бюджетування», «Казначейство», «Калькуляція планової і фактичної собівартості».

За результатами проведення проєкту система IT-Enterprise забезпечує операційний контроль собівартості за прямими витратами в режимі реального часу. Завдяки цьому вдалося домогтися відхилення фактичної собівартості виробленої продукції від планової на величину, що не перевищує 1 %.

Досягнутий результат дав змогу:

  • підвищити швидкість реакції на звернення замовника;
  • підвищити точність розрахунку собівартості;
  • скоротити час, необхідний на оперативний перерахунок при зміні замовлення;
  • скоротити час розрахунку й підвищити точність калькулювання завдяки зберіганню історії попередніх розрахунків.
Get in touch

Отримати
нашу бізнес пропозицію
Отримати
нашу бізнес пропозицію
Заповнити форму